Skip to content

Firma BCSystems Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Grzybowskiej 43A/84 w Warszawie (00-855) wpisana jest do rejestru przedsiębiorstw prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000307969, NIP 5272579175, Regon 141442332. Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.14/00038/2009. Wysokość kapitału zakładowego 297 000,00 PLN.

Kontakt

szkolenia@pierwszapomoc.pl
+48 573 432 112
ul. Grzybowska 43A, 00-855 Warszawa

Nasza siedziba

Ice 2 1

In case of emergency – ICE

Loading

I.C.E. lub ICE, to skrót od angielskiego terminu In Case of Emergency (w nagłym wypadku). Pod tym hasłem – dla własnego bezpieczeństwa – możemy zapisać w swoim telefonie dane osoby, do której można zadzwonić w razie nagłego zdarzenia. Powinien być to numer do kogoś, kto: zna naszą grupę krwi, przyjmowane leki, choroby, alergie oraz inne informacje dotyczące naszego zdrowia.

Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie i może uratować życie, gdyż w razie potrzeby pozwala na uzyskanie ważnych informacji.

Dane ICE stosowane są w dwóch formach:

  • jako kontakt w książce adresowej telefonu komórkowego wpisuje się numer telefonu wybranej osoby,
  • na karcie bezpieczeństwa ICE (zazwyczaj papierowa lub wykonana z tworzywa sztucznego wielkości wizytówki – poniżej przykładowe zdjęcie).


Ważne:

  1. W telefonie komórkowym, jak i na karcie bezpieczeństwa umieść 2-3 kontakty (ICE1, ICE2, ICE3).
  2. Naturalnym odruchem jest wpisanie w kontakty ICE osób nam najbliższych. Osoby nam najbliższe bardzo często przebywają i podróżują z nami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba taka może być z nami w chwili wypadku, zatem nikt nie będzie w stanie udzielić ratownikom ważnych informacji. Zalecam umieszczenie jako drugiego kontaktu do osoby, która nie jest najbliższą nam osobą, ale potrafi udzielić informacji na nasz temat. Ważne, żeby osoby wskazane w formule ICE były dostępne tzn. aby w miarę możliwości nie wskazywać osób, które korzystają z telefonu okazjonalnie, lub wyłączają go (np. na noc) lub często trudno się do nich dodzwonić.
  3. Poza wpisaniem kontaktów ICE do telefonu komórkowego (lub w przypadku, w którym nie korzystamy z telefonu) zalecam dodatkowo posiadanie przy sobie karty bezpieczeństwa ICE. Zdarza się, iż nasz ekran blokady w telefonie, to jakiś kod lub szlaczek. Ratownik nie będzie tracił czasu na próby jego odgadnięcia. Kartę bezpieczeństwa ICE umieść w portfelu tak, aby była widoczna od razu po jego rozłożeniu. W plecaku swoim lub dziecka możesz umieść ją w przedniej dużej kieszeni. Możesz ją przymocować za pomocą karabińczyka w środku plecaka tak, aby była widoczna. Pamiętaj o starszych osobach w Twojej rodzinie. Jeśli wyposażysz je w takie karty na pewno nie zaszkodzi.

ice 2 1      ice 2 2

Jeśli już dotrwałeś do końca tego teksu i jeszcze tego nie zrobiłeś wpisz teraz do swojego telefonu numery ICE (zostawiając to na później ryzykujesz, że po prostu zapomnisz). O to samo poproś swoich bliskich. Jeśli sami nie są w stanie zrobić tego ze względu na problemy z obsługą telefonu (rodzice, dziadkowie, dzieci 🙂 – te które dopiero uczą się obsługi telefonu) zrób to za nich. Zadbaj także, aby każdy dodatkowo w portfelu lub przedniej kieszeni plecaka w widocznym miejscu posiadał dodatkowo kartę bezpieczeństwa ICE.

🙂 Tak wiem, Tobie wypadki się nie przytrafiają i tego nie potrzebujesz. Jeśli będziesz miał okazję porozmawiaj z kimś, kto przeżył wypadek i sprawdź, czy jego poglądy na ten temat są zbieżne z Twoimi…

ice 3

 

Uczestnicy naszych szkoleń i kursów otrzymują dla siebie i swoich rodzin karty bezpieczeństwa ICE.

Back To Top